SirdalMedia
2 minutter lesetid

Drømmer om ei seng – snart 1000 km på sykkel

Obs! Artikkelen er mer enn ett år gammel.
Jeg har syklet 764,9 kilometer på 24,41 timer. Nå drømmer jeg om ei seng når jeg kommer i mål i Eigersund en gang i løpet av kvelden, sier 23-åringen Fredrik Dversnes fra Egersund. Han startet mandag morgen klokka 0800 sammen med Eirik Lunder.

Fredrik har en tredje pause det siste døgnet utenfor Joker Sinnes i GP-krysset ved 14-tiden. Mat og drikke er nødvendig, før innspurten med kurs for Tonstad, opp Tonstadbakkene over til Moi og deretter opp Drangsdalen og hjem til Egersund.

Saken fortsetter etter annonsen

Nå er det sykkelkrig, det gjelder å sykle lengst mulig, siden det ikke kan arrangeres sykkelritt for tiden. Han sykler for Team Coop og målet er å slå den norske rekorden som er på 766 kilometer. Den ble imidlertid satt innendørs.

Foto: Fredrik Dversnes passerer Tjørhomfjellet for tredje gang det siste døgnet.

Macintosh HD:Users:Lsir:Leif Sirevåg Dropbox:Leif Sirevåg:Bilder 2020:2020-04-21 12.49.42.jpg

Tre ganger GP-krysset på ett døgn. Imponerende.

  • Hvorfor tre ganger GP-krysset ?
  • Må respektere korona-krisen og derfor er det viktig å unngå unødvendig reising. Derfor er det viktig å belaste egen region hvis det skjer noe, sier Fredrik, tilsynelatende svært opplagt. Han sykler også for innsamling til Norsk Folkehjelp.

Eirik Lunder var med i 22 timer, men måtte gi seg etter 600 kilometer på grunn av et vondt kne. Fredrik holder en gjennomsnittsfart på omkring 30 km. Nå gleder han seg til å sykle gjennom Dalane-regionens mange vakre perler.

  • Å motivere seg for å sykle 1.000 km, handler om halvparten fysisk og den andre halvparten mentalt, sier Fredrik som har techno-musikk i ørene og det hjelper godt på.

Når blodslitet er over rundt midnatt med ny rekord, trenger han noen dager til restitusjon for å komme til hektene igjen. To dagers hvile på benken, så må en begynne å trø rolig for å få blodsirkulasjonen i gang igjen.

Macintosh HD:Users:Lsir:Leif Sirevåg Dropbox:Leif Sirevåg:Bilder 2020:2020-04-21 12.50.12-2.jpg

Fredrik Dversnes tar seg en hvil utenfor Joker Sinnes.