• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
SirdalMedia logo

Siste nytt fra Sirdal! Tips eller innspill? Kontakt oss

  • Bli abonnent
  • Webcam
  • Debatt
Meny
  • Nyheter
  • Sport
  • Kultur
  • Debatt
    • Send inn leserinnlegg
  • Kommunen
  • Samferdsel
  • Næringsliv
  • Turløyper
  • Hytter
  • Været
  • Alpint
  • SirdalMedia-Appen
Logg inn
  • Bli abonnent
  • Min side
  • Tips oss
  • Kontakt oss
  • Annonsere?
  • Våre sponsorer
  • Personvern
  • Salgsvilkår
FRONT
2 minutter lesetid

Mye nysnø og gode forhold

Et bilde som inneholder snø, utendørs, gå på ski, transport Automatisk generert beskrivelse
Leif Sirevaag
Publisert: 12 mars, 2021 09:57
Oppdatert: 12 mars, 2021 09:57
Artikkelen er mer enn ett år gammel.
Når snøværet gir seg utpå ettermiddagen, ser det ut for å bli ei tålig bra skihelg. 20 – 40 centimeter nysnø, varierende fra sted til sted. Snøen er kommet siden onsdag kveld. I går var det en blanding av snø og regn. Nå ligger temperaturen på cirka null grader. Noen steder blåser snøen vekk mens det andre steder kommer som bløt og kram snø.

Sirdalsløyper har tre tråkkemaskiner ute på morgenkvisten for å preparere løypene. I Ådneram ble Sirekrok-løypa kjørt torsdag, men mye snø var blåst bort. Ånen Ådneram skal nå forsøke å kjøre tråkkemaskinen inn i Flatstøldalen.

Saken fortsetter etter annonsen

Arkivfoto: Ledige plasser i stolheisen denne helgen.

Et bilde som inneholder kart

Automatisk generert beskrivelse

Dette foto ble tatt ved 10-tiden i formiddag.

Ådneram sier at forholdene i skitrekket er gode med all nysnøen. Torsdag regnet det nederst i trekket mens det kom som snø i øvre delen av trekket. I natt er det kommet ti centimeter nysnø. Skitrekket er åpent i dag, pluss i helgen.

Torbjørn Tjensvold i Fidjeland skitrekk har også endret åpningstidene fram til påske. Nå er det åpent torsdag og fredag i tillegg til i helgen. Forholdene er gode og bakken er tråkket.

Øystein Tjørhom, daglig leder i Sirdal Skisenter, opplyser at det er mange ledige dagskort og halvdagskort denne helgen. Ønsker du å kjøre alpint, er det bare å booke online.

  • Nysnøen som er kommet de siste døgn kommer godt med i sammenkoblingen mellom Tjørhomfjellet og Ålsheia. Det betyr at det er flere nedfarter og større område å benytte, sier Tjørhom, som tror denne snømengden sikrer helgene før påske.

Du vil kanskje også lese

Ingen relaterte artikler.

Linker

Tips oss
Kontakt oss
Ditt abonnement
Registrer/logg inn

Redaksjonen

Redaktør
Christer Skaren
Tlf: 41 78 19 24

Journalist
Aadne Hompland
Tlf: 99 34 25 79

 

Journalist
Gard Trydal
Tlf: 94 13 33 35

Teknisk support
Ruben Skaren
ruben@sirdalmedia.no

Følg oss

  • Email
  • Facebook
SirdalMedia arbeider etter reglene for god presseskikk i Vær varsom-plakaten. Mener du at du er rammet av urettmessig omtale, oppfordrer vi det til å kontakte redaktøren.

Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund. Utvalget behandler klager mot pressen i presseetiske spørsmål. Adresse: PFU, postboks 46 Sentrum, 0101 OSLO, Telefon: 22 40 50 40, epost: pfu@presse.no.

SirdalMedia har forpliktet seg til å følge Redaktørplakaten. Plakaten sier blant annet: «Redaktøren skal fremme fri informasjonsformidling, og en åpen, redelig og sannhetssøkende journalistikk.  Det er redaktørens ansvar å sørge for et tydelig skille mellom fakta og meningsinnhold, og at det klart fremgår hva som er redaksjonelt innhold og hva som er kommersielt materiale.»
SirdalMedia-logo
SirdalMedia © 2025 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no