• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
SirdalMedia logo

Siste nytt fra Sirdal! Tips eller innspill? Kontakt oss

  • Bli abonnent
  • Webcam
  • Debatt
Meny
  • Nyheter
  • Sport
  • Kultur
  • Debatt
    • Send inn leserinnlegg
  • Kommunen
  • Samferdsel
  • Næringsliv
  • Turløyper
  • Hytter
  • Været
  • Alpint
  • SirdalMedia-Appen
Logg inn
  • Bli abonnent
  • Min side
  • Tips oss
  • Kontakt oss
  • Annonsere?
  • Våre sponsorer
  • Personvern
  • Salgsvilkår
FRILUFT
1 minutter lesetid

Økt Kjeragbesøk i august

Et bilde som inneholder utendørs, person, gress, mann Automatisk generert beskrivelse
Leif Sirevaag
Publisert: 06 september, 2021 10:14
Oppdatert: 06 september, 2021 10:14
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Vi har hatt mer besøk til Kjerag i august enn i juli. 13.800 var besøkstallet i august, mot 13.167 i juli, sier Henrik Lilleheim, turistvert ved Øygardstøl i Lysefjorden Utvikling til Sirdalmedia.

Sammenlignet med fjorårets tall for august, var det en økning på 2.472 besøkende. De fleste som kommer for å gå til den berømte bolten er utlendinger. Lilleheim anslår at det er 90 prosent.

Saken fortsetter etter annonsen

Tyske bobiler dominerer besøkstallene, med polakker på en klar 2. plass. En ny trend dette året er at nederlendere, spanjoler, portugisere og italienere leier seg bobiler i Tyskland og drar nordover.

  • Dette skyldes koronapandemien. I år er utlendingene litt mer reserverte og overnatter hovedsakelig i bobiler eller telt. Da jeg kjørte til Sirdal en kveld, talte jeg 54 bobiler langs Lyseveien, sier Lilleheim.

Foto: Henrik Lilleheim er fornøyd med besøkstallene i august.

Du vil kanskje også lese

Ingen relaterte artikler.

Linker

Tips oss
Kontakt oss
Ditt abonnement
Registrer/logg inn

Redaksjonen

Redaktør
Christer Skaren
Tlf: 41 78 19 24

Journalist
Aadne Hompland
Tlf: 99 34 25 79

 

Journalist
Gard Trydal
Tlf: 94 13 33 35

Teknisk support
Ruben Skaren
ruben@sirdalmedia.no

Følg oss

  • Email
  • Facebook
SirdalMedia arbeider etter reglene for god presseskikk i Vær varsom-plakaten. Mener du at du er rammet av urettmessig omtale, oppfordrer vi det til å kontakte redaktøren.

Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund. Utvalget behandler klager mot pressen i presseetiske spørsmål. Adresse: PFU, postboks 46 Sentrum, 0101 OSLO, Telefon: 22 40 50 40, epost: pfu@presse.no.

SirdalMedia har forpliktet seg til å følge Redaktørplakaten. Plakaten sier blant annet: «Redaktøren skal fremme fri informasjonsformidling, og en åpen, redelig og sannhetssøkende journalistikk.  Det er redaktørens ansvar å sørge for et tydelig skille mellom fakta og meningsinnhold, og at det klart fremgår hva som er redaksjonelt innhold og hva som er kommersielt materiale.»
SirdalMedia-logo
SirdalMedia © 2025 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no