• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
SirdalMedia logo

Siste nytt fra Sirdal! Tips eller innspill? Kontakt oss

  • Bli abonnent
  • Webcam
  • Debatt
Meny
  • Nyheter
  • Sport
  • Kultur
  • Debatt
    • Send inn leserinnlegg
  • Kommunen
  • Samferdsel
  • Næringsliv
  • Turløyper
  • Hytter
  • Været
  • Alpint
  • SirdalMedia-Appen
Logg inn
  • Bli abonnent
  • Min side
  • Tips oss
  • Kontakt oss
  • Annonsere?
  • Våre sponsorer
  • Personvern
  • Salgsvilkår
FRILUFT
3 minutter lesetid

Folksomt på julemessen

Et bilde som inneholder person, snø, utendørs, gruppe Automatisk generert beskrivelse
Leif Sirevaag
Publisert: 04 desember, 2021 15:30
Oppdatert: 04 desember, 2021 15:30
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Det var svært så folksomt på julemarkedet i Omlidbutikken og julemessen på Runtleneset, hvor Sirdal Huskyfarm og Outdoor College (tyske skolen) arrangerte julemesse lørdag.

God julestemning med bål og pølser, brente mandler, lapper, vafler, suppe, kanelsnurrer og kaffe eller gløgg. Utvalget var stort og variert. Herlig stemning med 3-4 minusgrader, snødekket med 10-15 centimeter snø.

Saken fortsetter etter annonsen

Foto: Daniel møter julenissen og får sjokolade og mandarin.

Et bilde som inneholder person, innendørs, personer

Automatisk generert beskrivelse

Kø for å kjøpe ferske brød og kanelsnurrer hos Ingvild Fagerheim Skadberg.

Småtassen Daniel Bjorland Grødeland fra Nærbø, var svært fornøyd da julenissen delte ut mandariner og sjokolade. Det var verd dagsturen for Daniel og opplevelsen med å møte selve nissen.

Fra scenen underholdt et kor og Sirdal Musikkorps spilte julesanger. Nå er det flere elever fra den tyske skolen som er blitt medlemmer av korpset. Dirigent var som vanlig Renate Osnes.

Ellers var det aktiviteter for barn og unge med bueskyting, hundekjøring på snøpulk eller riding med ponni. Interessen var svært stor for å være med på aktivitetene.

Et bilde som inneholder person, kjøkken apparat

Automatisk generert beskrivelse

Tone og Frøydis Kvinen fikk solgt mye gløgg.

Fra loftet i løa var det mange salgsboder. Ingvild Fagerheim Skadberg stilt med nybakte kanelsnurrer og nybakte brød. Der var det kø. Fra Wirak var de med sine fenalår og pinnesteik, mens Wenche og Tore Kvæven solgte pinnesteik og saueskinn. Ellers kunne du finne massevis av julepynt og noen hadde også årets honning til salgs.

Julemarkedet på Omlidbutikken hadde mange besøkende og Loyd Slettebø fra Helleland underholdt med sitt orgel. Ellers var det salgsboder på utsiden og May Britt Ousdal hadde salg av julegrøt fra sin Home of Bahati.

Et bilde som inneholder person, innendørs

Automatisk generert beskrivelse

Husflidlaget hadde mange fine produkter.

En riktig kjekk og trivelig lørdag, der du kom i julestemning med musikk og gløgg og salgsboder som lokket med mange fortreffelige og lokkende gaver og produkter.

Største problemet var de trafikale utfordringene. Med flere hundre biler på besøk, var det ikke lett å komme opp og ned til Huskyfarmen. Kanskje det må organiseres bedre til neste jul.

Et bilde som inneholder bygning, utendørs

Automatisk generert beskrivelse

Sirdal Musikkorps spilte.

Et bilde som inneholder snø, utendørs, person, transport

Automatisk generert beskrivelse

Ponniridning var populært.

Et bilde som inneholder hund, snø, utendørs, transport

Automatisk generert beskrivelse

Huskyhundene trives i snøen.

Et bilde som inneholder transport, snø, utendørs, slede

Automatisk generert beskrivelse

Mange ønsket en tur med hundesleden.

Et bilde som inneholder tekst, person

Automatisk generert beskrivelse

Matias Førland, Tom Ådneram og Anita Haugen med sine salgsboder ved Omlidbutikken.

Du vil kanskje også lese

Ingen relaterte artikler.

Linker

Tips oss
Kontakt oss
Ditt abonnement
Registrer/logg inn

Redaksjonen

Redaktør
Christer Skaren
Tlf: 41 78 19 24

Journalist
Aadne Hompland
Tlf: 99 34 25 79

 

Journalist
Gard Trydal
Tlf: 94 13 33 35

Teknisk support
Ruben Skaren
ruben@sirdalmedia.no

Følg oss

  • Email
  • Facebook
SirdalMedia arbeider etter reglene for god presseskikk i Vær varsom-plakaten. Mener du at du er rammet av urettmessig omtale, oppfordrer vi det til å kontakte redaktøren.

Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund. Utvalget behandler klager mot pressen i presseetiske spørsmål. Adresse: PFU, postboks 46 Sentrum, 0101 OSLO, Telefon: 22 40 50 40, epost: pfu@presse.no.

SirdalMedia har forpliktet seg til å følge Redaktørplakaten. Plakaten sier blant annet: «Redaktøren skal fremme fri informasjonsformidling, og en åpen, redelig og sannhetssøkende journalistikk.  Det er redaktørens ansvar å sørge for et tydelig skille mellom fakta og meningsinnhold, og at det klart fremgår hva som er redaksjonelt innhold og hva som er kommersielt materiale.»
SirdalMedia-logo
SirdalMedia © 2025 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no