• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
SirdalMedia logo

Siste nytt fra Sirdal! Tips eller innspill? Kontakt oss

  • Bli abonnent
  • Webcam
  • Debatt
Meny
  • Nyheter
  • Sport
  • Kultur
  • Debatt
    • Send inn leserinnlegg
  • Kommunen
  • Samferdsel
  • Næringsliv
  • Turløyper
  • Hytter
  • Været
  • Alpint
  • SirdalMedia-Appen
Logg inn
  • Bli abonnent
  • Min side
  • Tips oss
  • Kontakt oss
  • Annonsere?
  • Våre sponsorer
  • Personvern
  • Salgsvilkår
ALPINT
3 minutter lesetid

Knallåpning i alpinbakkene

Et bilde som inneholder utendørs, snø, gå på ski, skråning Automatisk generert beskrivelse
Leif Sirevaag
Publisert: 11 desember, 2021 15:34
Oppdatert: 11 desember, 2021 15:34
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Lørdag var det knallåpning av alpinbakkene i Øvre Sirdal. Fidjeland, Ålsheia og Tjørhomfjellet hadde godt over 1.200 besøkende i sesongåpningen. Flott vær, rene påskestemningen, og 3-4 minusgrader. Vindstille. Alpinistene hadde bare lovord om forholdene.

  • Greit å komme i gang. Nå håper jeg at det kommer mer snø, spesielt på toppene over 700 meter, slik at forholdene skal bli enda bedre, sier Øystein Tjørhom, daglig leder i Sirdal Skisenter.

Foto: På Fidjeland var det godt preparerte løyper, her er det en ungdom som prøver hoppet.

Saken fortsetter etter annonsen

Et bilde som inneholder snø, klær

Automatisk generert beskrivelse

I stolheisen måtte en ta hensyn til koronareglene med færre i stolene.

Tjørhom sier at alt har fungert greit, både utstyr og løyper. Det er greit med en tidlig gjennomkjøring før det kommer flere besøkende utover sesongen.

Ålsheia hadde omkring 200 besøkende lørdag, mens Ålsheia og stolheisen hadde 600, hvorav 400 var sesongkort.

Fidjeland hadde bortimot 400 besøkende og dette var de svært godt fornøyd med. Gode forhold i både hovedtrekket og barnetrekket, ifølge alpinister vi snakket med i bakken.

  • Greie forhold i løypene. Kjører du utfor, kommer du lett borti steiner og tuer som stikker opp, sier Trygve Andreas Tengesdal fra Egersund, som fikk erfare dette etter en tur utenom løypene.
  • Herlig at vi endelig kunne komme i gang med alpint. Idag har vi besøkt Tjørhomfjellet og i morgen prøver vi Ålsheia, sier Tengesdal, som hadde medbrakte kokte pølser til vennegjengen.

Et bilde som inneholder utendørs, person, personer

Automatisk generert beskrivelse

600 besøkte Tjørhomfjellet på åpningsdagen.

Et bilde som inneholder utendørs, person, personer

Automatisk generert beskrivelse

Lunsj og kokte pølser medbrakt i Tjørhomfjellet. Darek Truszbowski bak og fra venstre Sondre og Solveig Ruud fra Sandnes og videre Gro Merethe Tengesdal og Trygve Andreas Tengesdal, fra Egersund.

Et bilde som inneholder snø, utendørs, person, snøscooter

Automatisk generert beskrivelse

Her prøver man seg med et hopp på brett.

Du vil kanskje også lese

Ingen relaterte artikler.

Linker

Tips oss
Kontakt oss
Ditt abonnement
Registrer/logg inn

Redaksjonen

Redaktør
Christer Skaren
Tlf: 41 78 19 24

Journalist
Aadne Hompland
Tlf: 99 34 25 79

 

Journalist
Gard Trydal
Tlf: 94 13 33 35

Teknisk support
Ruben Skaren
ruben@sirdalmedia.no

Følg oss

  • Email
  • Facebook
SirdalMedia arbeider etter reglene for god presseskikk i Vær varsom-plakaten. Mener du at du er rammet av urettmessig omtale, oppfordrer vi det til å kontakte redaktøren.

Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund. Utvalget behandler klager mot pressen i presseetiske spørsmål. Adresse: PFU, postboks 46 Sentrum, 0101 OSLO, Telefon: 22 40 50 40, epost: pfu@presse.no.

SirdalMedia har forpliktet seg til å følge Redaktørplakaten. Plakaten sier blant annet: «Redaktøren skal fremme fri informasjonsformidling, og en åpen, redelig og sannhetssøkende journalistikk.  Det er redaktørens ansvar å sørge for et tydelig skille mellom fakta og meningsinnhold, og at det klart fremgår hva som er redaksjonelt innhold og hva som er kommersielt materiale.»
SirdalMedia-logo
SirdalMedia © 2025 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no