Konkret Entreprenørselskap AS i Mandal har nå startet montering av fotballhallen på Tonstad. I løpet av en måneds tid, vil hele stålkonstruksjonen være på plass, opplyser Jan Ludvig Ihlebekk, prosjektleder hos Konkret til Sirdalmedia.
Når tak-konstruksjonen er kommet på plass, vil hallen ruve 13,65 meter i høyden. Innendørs vil det være en høyde på ni meter. Selve hallen vil ha en bredde på 57,5 meter og en lengde på 80 meter. I tillegg kommer garderobebygg og servicedel med 470 kvadratmeter i to etasjer.
Utendørs skal hallen dekkes med veggelementer, inkludert isolasjon.
Den nye fotballhallen er budsjettert til 54,5 millioner kroner, eks merverdiavgift. En forventer å få 7,5 millioner kroner i tippemidler. Da vil det bli en hall til netto 46 – 47 millioner kroner.
Foto: Nå har de begynt å reise stålkonstruksjonene til den nye fotballhallen.

Konkret Entreprenørselskap regner med en måneds tid for å få opp stålkonstruksjonene for hele fotballhallen.