• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til bunntekst
SirdalMedia logo

Siste nytt fra Sirdal! Tips eller innspill? Kontakt oss

  • Bli abonnent
  • Webcam
  • Debatt
Meny
  • Nyheter
  • Sport
  • Kultur
  • Debatt
    • Send inn leserinnlegg
  • Kommunen
  • Samferdsel
  • Næringsliv
  • Turløyper
  • Hytter
  • Været
  • Alpint
  • SirdalMedia-Appen
Logg inn
  • Bli abonnent
  • Min side
  • Tips oss
  • Kontakt oss
  • Annonsere?
  • Våre sponsorer
  • Personvern
  • Salgsvilkår
NYHETER
2 minutter lesetid

<strong>Rester av stearinlys ønskes</strong>

Leif Sirevaag
Publisert: 15 november, 2022 10:56
Oppdatert: 26 august, 2024 12:54
Artikkelen er mer enn ett år gammel.

Nyheter

Asvo på Tonstad ønsker leveranser av rester av stearinlys. Smeltet stearin blir brukt til å lage tennruletter. Dette gjøres ved å kutte avispapir og dyppe det i smeltet stearin. Dette produktet er glimrende til tenning av ved i ovnen.

Sølvi Manneråk, daglig leder i Asvo, sier leveransene er så bra at de klarer å holde produksjon hele året. Men det er plass til mer.

Saken fortsetter etter annonsen

Ved Fjellbutikken i Suleskard er det en kasse på utsiden hvor du kan levere rester. Ellers kommer de fleste innom butikken på Tonstad og leverer stearinrester.

  • I julebutikken lager vi til julepresanger, der tennrulleter blir pakket i hermetikkbokser, sier Manneråk.

Det blir ekstra god gjenbruk av både stearinlys, avispapir og hermetikkbokser.

  • Julebutikken til Asvo er nå åpnet, sier Sølvi Manneråk.

Foto: På utsiden av Fjellbutikken er det en kasse for leveranser av rester av stearinlys.

Du vil kanskje også lese

Ingen relaterte artikler.

Linker

Tips oss
Kontakt oss
Ditt abonnement
Registrer/logg inn

Redaksjonen

Redaktør
Christer Skaren
Tlf: 41 78 19 24

Journalist
Aadne Hompland
Tlf: 99 34 25 79

 

Journalist
Gard Trydal
Tlf: 94 13 33 35

Teknisk support
Ruben Skaren
ruben@sirdalmedia.no

Følg oss

  • Email
  • Facebook
SirdalMedia arbeider etter reglene for god presseskikk i Vær varsom-plakaten. Mener du at du er rammet av urettmessig omtale, oppfordrer vi det til å kontakte redaktøren.

Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund. Utvalget behandler klager mot pressen i presseetiske spørsmål. Adresse: PFU, postboks 46 Sentrum, 0101 OSLO, Telefon: 22 40 50 40, epost: pfu@presse.no.

SirdalMedia har forpliktet seg til å følge Redaktørplakaten. Plakaten sier blant annet: «Redaktøren skal fremme fri informasjonsformidling, og en åpen, redelig og sannhetssøkende journalistikk.  Det er redaktørens ansvar å sørge for et tydelig skille mellom fakta og meningsinnhold, og at det klart fremgår hva som er redaksjonelt innhold og hva som er kommersielt materiale.»
SirdalMedia-logo
SirdalMedia © 2025 · Løsningen er designet og utviklet av Dyplink - dyplink.no